JOVANA CRNOGORAC NA SK U ALBŠTADU

Kota 31 na šort treku

Posle odličnog izdanja u Belgiji na trci La Roše en Arden (prva na etapi i druga u generalnom), Jovana Crnogorac, nastavila je sa trkama u Nemačkoj. Vozila je srpska takmičarka sa OI u Riju, trku u Albštadu (šort trek) i zauzela 31. mesto.- vreme 0:24:43. Prvo mesto pripalo je Dankinji Aniki Langvad (0:23:56), a za njom su stizale čak tri Švajcarkinje. Drugo mesto osvojila je Jolanda Nef, a kao trećeplasirana, kroz cilj je prošla i njena zemljakinja Linda Indergand obe su štopericu zaustavile na 0:23:58..
Na startu je bilo 40 vozačica, jedna samo nije završila ovu stazu.. U konkurenciji muškaraca, pobedu je odneo Matije Van Der Poel 0:25:00, a odmah za njim stigli su Semjuel Gaze iz Novog Zelanda – vreme 0:25:03, odnosno „bronzani“ Matijas Flukegir – 0:25:03
Jovana Crnogorac je imspresije posle trke podelila na mreži Instagram:
– Prvi put u životu Svetski kup u šort treku. U arhivi je. I to bolji za 10 mesta. Priznajem, ova disciplina nije moja omiljena, ali sam se osećala dobro i spremna sam za dan posle – istakla je Jovana uoči trke koju je vozila u nedelju, drugog dana Mercedes Benc UCI MTB Svetskog kupa.
Nemanja Vajs, trener Jovane Crngorac i član programske komisije za MTB pri BSS o trci je rekao:
– Vozila je borbeno, požrtvovano i došla do 31. pozicije. Bilo je dosta problema sa kišom koja je padala cele nedelje. Jovanina forma je u usponu i iz trke u trku će biti bolja