Trka C3 klase na Košutnjaku

Crnogorčeva do novih UCI bodova

Jovana Crnogorac pobedila je na prvoj UCI trci klase C3 na Košutnjaku.
Najbolja takmičarka u klasi MTB imala je vreme 00:26,27 na stazi dugoj 9 kilometara (9 krugova), druga je stigla Ivana Kostić sa krugom zaostatka odnosno Milica Rakić pa Jovana Vuković sa istim rezultatom. Jovana je osvojila novih 10 bodova koliko nosi trka ove kategorije…
Organizator BK Novi Sad i suorganizator Biciklistički savez Srbije očekuju jednako dobar odziv i na današnjoj trci, na istom mestu, ali C2 klase.
U muškoj konkurenciji, deonicu dugu 15 kilometara (15 krugova), prvi je završio Slovak Mihal Lami (00:35, 51), njegov rođeni brat Franček Lami stigao je drugi 00:35,58, dok je treći bio Andraš Šatmari iz Mađarske (00:36,22). Od srpskih takmičara, Goran Antonijević (Borac Čačak), trku je završio na koti 5. (00:38,00), Andrej Galović (Partizan) iza njega sa dva kruga zaostatka. Aleksa Marić, takmičar kragujevačkog Radničkog nije završio trku, dok Aleksandar Roman iz Partizana nije ni startovao…