Novi UCI bodovi u trezoru

Srpski asovi u planinskom biciklizmu nastavljaju sa sjajnim vožnjama.

MTB reprezentacija Srbije je postigla veliki uspeh i osvojila je 38 zlata vrednih UCi bodova.

Naši asovi u dresovima sa najdražim grbom učestvovali su na medjunarodnoj MTB trci u Banjaluci kategorije C1.
U sseniorskoj i juniorskoj kategoriji učestvovao je veliki broj takmičara iz sedam država.

Naša najbolja seniorka i državna šampionka Bojana Jovanović je trku završila na šrstoj poziciji i osvojila vrednih 18 UCI bodova. Igor Davidov drzavni prvak u juniorskoj kategoriji je bio veoma dobar i trku je završio na petoj poziciji sa osvojenih 12 bodova.

Stefan Davidov je i pored tehnickog problema sa biciklom uspeo da završi trku na solidnom sedmom mestu i “trezor” BSS je obogatio sa osvojenih osam bodova.

Veliki peh je imao Vladimir Antonijević koji je pao pa je zbog povrede morao da odustane.

Novi veliki ispit naših, sve boljih reprezentativaca u planinskom biciklizmu, je 8.septembra u Metkoviću u Hrvatskoj na trci koja se takođe boduje za UCI.

Ovo su sjajne vesti. Čestitam svima. Vozačima, treneru, selektoru. Očigledno je da imamo mladu, veoma perspektivnu ekipu i na nama je da je maksimalno podržimo.Verujem da će nam i ubuduće stizati ovako lepe vesti – zadovoljan je i predsednik Biciklističkog saveza Srbije Dušan Gojić.