Dve medalje ženske reprezentacije na Kozara MTB kupu

Banja Luka, 9. jun 2019. Naša ženska reprezentacija na međunarodnom Kozara mauntinbajk kupu osvojila je srebrnu i bronzanu medalju.  Pobednik Kozara MTB kupa je Irina Popova iz reprezentacije Ukrajine. Naša Jovana Crnogorac osvojila je drugo mesto i 20 olimpijskih bodova, a Teodora Savić-Popović treće mesto i 15 bodova. Odmah iza njih, na četvrtom mestu bila je Ivana Kostić i tako osvojila 12 bodova, i Jana Jolović je takmičenje na MTB kupu završila na šestom mestu, što joj je donelo 8 olimpijskih bodova. Sve zajedno, odlični rezultati naše reprezentacije u brdskom biciklizmu.

Takmičenje je organizovao biciklistički klub „Kozara“ iz Prijedora, a dodatni značaj trke je u tome što dobar plasman donosi bodove za predstojeće Olimpijske igre u Tokiju.