MEĐUNARODNOM TRKOM U ŠIDU ZAVRŠENA OVOGODIŠNJA BICIKLISTIČKA SEZONA U SRBIJI

ZABLISTALI JOVANOVIĆ I BRENESEL

NI hladno vreme ni kiša, pravi decembarski dan, nisu spečili bicikliste iz Srbije I Makedonije da na poslednjoj trci sezone, Međunarodnom ciklo-kios nadmetanju u Šidu, koji su sjajno organizovali Biciklistički klub Jednota iz Šida i Biciklistički savez Srbije, a bez greške je sproveo sudijski kolegijum na
čelu sa Tiborom Tarjanom, pokažu da imamo izuzetno nadarene takmičare u svim kategorijama. Uz veoma raspoloženog Nikolu Bremesela iz Novog Sada koji je slavio u konkurenciji seniora i Bojane Jovanović iz Šida, prve u kategoriji seniorki, sve čestitke zaslužuju i svi ostali takmičari koji su još jednom pokazali zašto je biciklizam elitni sport, toliko lep ali i veoma zahtevan, kao i izuzetno talentovani makedonski biciklista Luka Dimitroski koji je zauzeo drugo mesto u juniorskoj trci, odmah iza našeg vunderkinga (pobedio ove godine trku za Svetski kup) Mihajla Stolića.
Staza, kružna, je bila pripremljena po najvišim standardima, dužine 2.050 metara, s tim da su najmlađe kategorije vozile takozvani „mali krug“ od 1.550 metara.
Prvi su se na startu pojavili seniori i juniori.Oni su posle šest krugova zabeležili sledeći plasman – Seniori:
1.Nikola Brenesel (Inviktabike AIK banka Novi Sad, Novi Sad) 35,32 minuta. 2.Aleksandar Roman ( Inviktabike AIK banka Novi Sad, Novi Sad) 35,48 minuta. 3. Luka Turkulov (Inviktabike AIK banka Novi Sad, Novi Sad) 35,48 minuta.
Juniori: 1.Mihajlo Stolić (S-tim, Sombor) 38,54 minuta, 2.Luka Dimitroski (VK Spidbajk,Kičevo, Makedonija) 39,13. 3.Mark Perčić ( Spartak, Subotica) 39,35 minuta.
Posle tri kruga seniorke su zaslužile veliki aplauz i pobedničko postolje za najbolje tri:1. Bojana Jovanović (Šid) 24,37 minuta. 2.Maja Savić (Dubl,Novi Sad) 25,11 minuta, 3.Jovana Radovanović (Jednota,Šid) 25,26 minuta.
Juniorke, tri kruga:1.Anja Nikitović (Jednota,Šid) 24,02 minuta, 2.Katarina Marinac )Elite, Novi Sad) 30,12 minuta. 3.Lana Todorović (Šid), dva kruga…
Kadeti četiri kruga: 1. Gavrilo Marković (Partizan,Beograd) 27,34 minuta. Nemanja Alimpić (Inviktabike AIK banka Novi Sad, Novi Sad)28,58 minuta. 3.Dušan Stanić (S-tim, Sombor) 30,42 minuta.
Kadetkinje, tri kruga: 1. Iva Škrbić (Jednota, Šid) 24,02 minuta. 2. Andrea Đukić (Partizan, Beograd) 25,37 minuta, 3.Marija Pavlović (Policajac,Beograd) 26,12 minuta.
Mlađi kadeti, jedan krug:1.Luka Pantić (Šid,Šid) 7,40 minuta, 2.Joakim Klačar (Radnički, Kragujevac) 8,10 minuta, 3.Luka Ilić (Partizan, Beograd) 8,17 minuta.
Mlađe kadetkinje, dva „mala kruga“: 1. Aleksandra Stanić (S-Team, Sombor) 11,45 minuta, 2.Tara Čulić (Capriolo, Bačka Topola) 12.33 minuta, 3.Vera Crnoglavac (Partizan, Beograd) 12,51 minuta.
Poletarci, dva „mala krug“ :1. Mihajlo Rakić (Jednota,Šid) 10,30 min. 2.Uroš Matusijević (Jednota,Šid) 10,40 min.3.Čongor Borši (Elite, Novi Sad) 11,10 min.
Poletarke, jedan mali krug:1.Nina Veličković (Partizan,Beograd) 6,10 minuta.
Mlađi poletarci, jedan „mali krug“ :1.Nemanja Maksimović (Jednota,Šid) 7,05 min. 2. Borši Čanad (Elite,Novi Sad) 7,32 min. 3.Nikola Mileusnić (Jednota,Šid) 8,01 minut.
Mlađe poletarke, jedan „mali krug“ : 1. Atina Petrović (Jednota,Šid) 9,34.2. Jelena Pavlović (Policajac,Beograd,
Veterani, četiri kruga: 1.Bojan Sivč (Hajduk,Kula) 28,23 minuta, 2.Slobodan Radovanović (Jednota,Šid) 29,59 min. 3.Zoran Novaković (Aggressive,Ruma) 33,05 min.
Amateri, četiri kruga: 1.Bojan Manojlović (Radnički,Kragujevac) 28,47 min, 2.Petar Cvetković (Radnički,Kragujevac) 34,02 min. 3.Aleksandar Dmitrović (Partizan,Beograd) 34,21 minut. Međunarodna trka u Šidu je organizovana u čast 77 godina od oslobođenja ovog bisera Srema.

       

About The Author

Leave A Comment

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Najnoviji članci

 
SVETSKI KUP ZA JUNIORE U MAĐARSKOJ
Pogledajte najvažnije činjenice o ovom nadmetanju
JELENA ERIĆ SPREMNA ZA NAJVEĆE TRKE
Naša najbolja biciklistkinja željno očekuje EP u Nemačkoj i SP u Australiji
ODREĐENA JUNIORSKA REPREZENTACIJA SRBIJE ZA SVETSKI KUP
Naše juniore predvodi Mihajlo Stolić
OGNJEN ILIĆ SPREMAN ZA EVROPSKO PRVENSTVO
Osvajač bronze na Mediteranskim igrama naš adut i za ITT u Nemačkoj
51st Olympic Hopes – Belgrade Trophy 13-14. 08.
Pobednik je rumunski vozač Herasim, drugo mesto za Stolića i treće za Miloševića
ZAVRŠEN „TOUR OF SZEKLERLAND“
Pobednik u generalnom plasmanu je Poljak Šimon Rekita a naš najboljeplasirani vozač Jovan Divnić
ZAVRŠEN 71.“TOUR DE LA GUADELOUPE“
Naši asovi Veljko Stojnič i Dušan Rajović su blistali u italijanskom timu Corratec
TOUR OF  SZEKLERLAND“ 9.-13. AVGUST
Selektor Miloš Miladinović je odredio sastav seniorske reprezentacije za ovu trku