DVE ETAPE NA „KURS DE LA PAI“

Orlići dobri u Jevičku
Kadetska selekcija Srbije vozila je dve etape na trci „Kurs dela Pai“. Prvog dana na deonici dugoj 99,5 kilometara najbolji plasman imao je Admir Kolašinac, koji je zauzeo 110. mesto – vreme 2:51:47. Đorđe Đurić bio je 131. (3:01:25), dok četvorka Stefan Sretenović, Nikola Matejić, Bogdan Milošević i Stevan Jovanov nisu završili trku.
Pobednik ovog dana je nemac Marijus Majhofer 2:34:20, dok su se na podijum popeli i Madsen Hindsgal iz Danske i Norvežanin Ludvig Ašim, obojica su štopericu zaustavila kao šampion.
Druga etapa bila je nešto bolja, Đorđe Đurić je uspeo do pozicije 73 – kroz cilj je prošao u vremenu 1:23:05 a to vreme imala je i najbolja trojka na trci Majrhofer, Marćelusi i Hindsgaul odnosno cela grupa od čak 84 vozača! Admir Kolašinac je bio 125. – vreme 1:29:03…U generalnom plasmanu posle dva dana, Kolašinac je 121 (4:37:16), dok je Đurić 125. (4:39:53)

About The Author

bss

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Najnoviji članci

Rajović 9. u poslednjoj etapi na Trci oko Slovačke
Poslednja klapa je spuštena na 62. Trci oko Slovačke. Tim Adrije iz Slovenije za koji vozi Dušan Rajović solidno je vozio etapnu trku koja je trajala pet dana. Rajović je u generalnom plasmanu zauzeo 97. mesto sa zaostakom od 23 minuta i 30 sekundi i za pobednikom Žilijenom Alafilipom (Kvik Step) – vreme 16:33:08. Drugo
VELJKO STOJNIĆ O ŽELjAMA NA SP U INBRUKU
Među odabranom četvorkom drumaša iz Srbije koja će da vozi na Svetskom drumskom prvenstvu u Insbruku (od 22. do 30. septembra) je i 19-godišnji Somborac Veljko Stojnić. Uz njega tu su i mlađe kolege Đorđe Đurić i Admir Kolašinac, odnosno jedina takmičarska koja će da vozi elit trku Jelena Erić. Stojnić kao mlađi senior na
KRALjEVČANI NASTAVLjAJU TURNEJU PO KINI
Marko Pavlić treći u prvoj etapi Trke oko jezera Pojang Ekipa Metalca iz Kraljeva uz pojačanja Marka Danilovića, Dušana Kalabu, Stefana Stefanovića i internacionalca iz Slovenije Marka Pavlića, nastavlja sa dobrim rezultatima u Kini. Pavlić je na prvoj etapi Trke oko jezera Pojang osvojio treće mesto – vreme 2:43:45. Pobednik prvog dana je Nemac Nikodemus Holer
JOVANA CRNOGORAC NA MTB SVETSKOM PRVENSTVU U ŠVAJCARSKOJ
Sjajno 22. mesto u Lencerhajdu Jovana Crnogorac (26) osvojila je 22. mesto na Svetskom prvenstvu u MTB (planinskom) biciklizmu u švajcarskom Lencerhajdu. Seniorska reprezentativka Srbije i najuspešnija takmičarska u ovoj klasi imala je zaostatak od osam minuta i 18 sekundi za pobednicom Kejt Kurtni iz Amerike – vreme 1:34:55. Srebrno odličje osvojila je iskusna Anika
SVETSKO PRVENSTVO U MTB U LENCERHAJDU
Roman 87. sa tri kruga zaostatka Aleksandar Roman, reprezentazivac Srbije u MTB (planinskom) biciklizmu zauzeo je 87. mesto na Svetskom prvenstvu u Lencerhajdu (Švajcarska). U konkurenciji mlađih seniora (do 23 godine), Roman je imao tri kruga zaostatka za pobednikom trke Alenom Hejterlijem iz Južne Afrike – vreme 1:21:22. Drugo mesto i srebro pripalo je Amerikancu
Rajović kruniše sezonu u Slovačkoj
Dušan Rajović (20), reprezentativac Srbije i drugu sezonu u majici slovenačke Adrije, ovih dana je zasluženo odmarao i to u rodnom Kraljevu. Spojio je Rajović desetak dana da predahne od bicikla ali uradi i blok od nekoliko treninga. Jer, već u utorak ga čeka etapna trka u Slovačkoj. – Još ovaj vikend sam u Srbiji,